Aktualności

          • Wędrówki relikwi

          • Mijający weekend obfitował w wędrówki relikwi naszej Świętej Patronki. A wszystko za przyczyną Dnia Patronalnego, Procesji Bożego Ciała i Jubileuszu 800 lecia o. Dominikanów.

          • Wernisaż

          • Od 3-24 czerwca w kryptach katedry sandomierskiej można podziwiać prace powstałe na wernisaż - Jadwiga oczami współczesności

          • Święto Patronalne

          • Tradycyjnie dzień koronacji Św. Jadwigi na Króla Polski to nasz Dzień Patronalny. W tym roku złożył się na nie Montaż reżyserowany przez p. Joannę Sarwę-Żak, Uroczysta Eucharystia z różanym hołdem Jadwidze, oraz otwarcie wernisażu "Św. Jadwiga oczami współczesnych" w kryptach katedralnych.

          • Rzeka obrazów

          • Warsztaty animacji poklatkowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej Jana Długosza. Prezentacja pracy naszych uczniów odbędzie się podczas Wianków Flisackich.

          • Piknik dominikański

          • Gdzie rodziny i dobro tam my;) Dlatego tak ochoczo zaangażowaliśmy się w charytatywny piknik rodzinny zorganizowany na Jakubowym wzgórzu. Po raz kolejny ręka w rękę z Fundacją Z serca dla serca.

          • Profilaktyka

          • 20 maja 2026 r. przedstawiciele uczniów naszego liceum uczestniczyli w wydarzeniu pn. „Akcja dla Zdrowia Rodziny”, organizowanym w ramach XXIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Rodzina a przeciwności losu”. Podczas spotkania młodzież wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Psychoprofilaktyka

            rodzinna”, poświęconym roli rodziny, wsparcia emocjonalnego oraz budowania zdrowych

            relacji w obliczu codziennych wyzwań i trudnych sytuacji życiowych.

            Udział w wydarzeniu był cenną okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz

            refleksji nad znaczeniem profilaktyki i troski o zdrowie psychiczne w życiu młodych ludzi i

            ich rodzin.

          • Miejsce relacji

          • To relacje tworzą naszą przyszłość, te prawdziwe, wzmacniające, dające wsparcie i nadzieję. A takich u nas nie brakuje.

          • Warsztaty

          • Dziś w klasach 1–3 liceum odbyły się zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzone przez terapeutę uzależnień pana Tomasza Kozaka Uczniowie mieli okazję nie tylko porozmawiać o skutkach sięgania po alkohol i inne substancje psychoaktywne, ale również w praktyce przekonać się, jak zaburzona zostaje percepcja i koordynacja ruchowa po spożyciu alkoholu – dzięki wykorzystaniu alkogogli.

            Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie i były cenną lekcją odpowiedzialności, świadomości oraz troski o własne bezpieczeństwo.

          • Matura 2026

          • Kochani Maturzyści, zwłaszcza Olu, Oliwko, Marysiu, Weroniko, Emilko, Agnieszko, Nikolo, Patryku, Stasiu, Dominiku, Szymku. Jutro wielki dzień tego etapu Waszego życia niech Duch Św. rozpromienia te zakątki umysłu, ktòre wydają się mieć zatrzaśnięte szufladki. Dacie radę. Zaczynacie zmagania maturalne we wspomnienie św. Floriana więc niech gasi wasze emocje i stresy. Powodzenia. Pamiętamy i tradycyjnie zawierzamy Was Niepokalanej i Św. Jadwidze Królowej.

          • Konstytucja 3 Maja

          • Nasza szkolna delegacja na obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, daru pokoleń, ktòry jest też zobowiązaniem wobec Boga i Narodu

          • Wyjazd ewangelizacyjno-integracyjny

          • Integracja, wzrost w wartościach, relacja z Bogiem to nasz sposób na profilaktykę. Dlatego tych wszystkich elementów nie brakowało podczas wyjazdu ewangelizacyjnego do Centrum KWC w Krościenku n/Dunajcem.