W ubiegły piątek odbyły się warsztaty historyczne przeprowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach . Podczas kilku godzin mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat żołnierzy wyklętych, zgłębić ich historię oraz dowiedzieć się, jakie były ich dalsze losy. Poruszony został również temat jednego z najciemniejszych punktów na mapie świata – Auschwitz.
Informacje przekazane przez prowadzących wykłady pomogły nam lepiej zrozumieć, przypomnieć sobie lub poznać historię tego miejsca. Wykładowcy, dzięki swojej wyraźnej pasji do historii, przekazali nam wiedzę, której nie znajdziemy w podręcznikach. Serdecznie dziękujemy za interesujące wykłady i z chęcią weźmiemy udział w kolejnych.
Tekst Daria Bącal
Zdjęcia Monika Sroczyńska