Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki,, Szkoła pamięta ". Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Siostra Teresa Gmaj - nauczyciel bibliotekarz - wykonała wystawę poświęconą s. Eulalii Markowicz, trzeciej z kolei przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN, która została zatrzymana przez carskie władze policyjne na austriackim punkcie granicznym i oskarżona o,, wątpliwą prawomyślność polityczną ", a następnie przewieziona do X Pawilonu Twierdzy Warszawskiej, gdzie zmarła. W okresie blisko trzymiesięcznego pobytu w cytadeli m. Eulalia w czasie śledztw i tortur nie załamała się i nie wydała nikogo.
Uczniowie najmłodszych klas pod opieką wychowawcy, p. Iwony Stachuli, przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Natomiast starsi uczniowie odwiedzili Cmentarz świętopawelski, gdzie zapalili znicze na bezimiennych i opuszczonych grobach, Mogile Żołnierzy Armii Austro - Węgierskiej, poległych w bitwie o Sandomierz we wrześniu 1914 r.,na grobie p. Władysława Barana, obrońcy Westerplatte, żołnierza Armii Krajowej, Kawalera Orderu Viruti Militari oraz przy pomniku p. Sokołowskich, którzy przekazali ziemię Zgromadzeniu Sióstr Służek NMPN, na której znajduje się nasza szkoła. Odwiedzili również Mogiłę Żołnierzy Austriackich z I wojny światowej na ul. Leszka Czarnego, gdzie poznali związaną z nią historię.
To były prawdziwe lekcje patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.