Po raz kolejny nasza szkoła włącza się jako koordynator w akcję Fundacji Małych Stópek Paczuszka dla maluszka.To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r. zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna paczuszkowa bombka. W tym roku nasza szkoła obejmuje wsparciem Centrum Administracyjne Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.Potrzebne są:pieluszki pampers nr 3 (dziewczynka, która ich potrzebuje ma 1,5 roku)płyny, żele do mycia (dziewczynka ma problemy ze skórą)mokre chusteczkiponadto - dla starszych dzieci:mydła, szampony, środki kosmetyczno-higieniczne itp.oraz artykuły do prania i utrzymywania czystości (domestosy, proszki do prania, płyny do prania i płukania, kostki do zmywarki itp.)Mamy nadzieję, że uda nam się zebranymi darami obdzielić również inne miejsca w naszym regionie, gdzie także są dzieci potrzebujące wsparcia. To niekoniecznie tytułowe Maluszki ale dzieci (i młodzież) niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, stale unieruchomione, które przebywają w domach dziecka lub domach opieki społecznej. W przypadku starszych, nawet kilkunastoletnich Maluszków z depeesów potrzebne są także np. nawilżany papier toaletowy, dezodoranty, maszynki do golenia itp.Mamy nadzieję, że i w tym roku uda się nam pomóc tym, którzy są najbardziej bezbronni i najbardziej potrzebujący. Dary można przynosić i składać pod paczuszkową choinką do dnia 15 grudnia w szkolnej auli.
PACZUSZKA DLA MALUSZKA
Najmłodsi na zamku
W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich'' uczniowie 1 i 2 klasy KSP zwiedzili Muzeum Zamkowe w Sandomierzu.
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Niecodzienne wydarzenie w Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum w Sandomierzu. Wybory do Młodzieżowa Rada Miasta Sandomierza . Decyzją uczniów nasze szkoły będą reprezentować Ewa Achenbach i Dominik Podolecki Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz młodych naszego regionu
"Bezpieczny" konkurs
Uczennice Daria Bącal i Luiza Molak brały udział w XXX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej. Serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki Zygmunt za przygotowanie do tak ważnego konkursu.
Wyjątkowa Szkoła
Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej
Stolica naszego województwa stała się miastem słów i melodii a wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Bierze w nim udział przedstawicielka Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum w Sandomierzu, uczennica II klasy KLO - Zaira Otgianu.
Klasa w terenie
W ramach projektu "Klasa w terenie" uczniowie I i II klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej wykonali instrumenty muzyczne z darów jesieni. A do tego jeszcze zaprezentowali ich możliwości podczas twórczego koncertu.
Wizyta na zamku
"Moda w służbie wolności" to tytuł poruszającej wystawy w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Klasa I KLO skorzystała z akcji "Darmowy listopad w rezydencjach krolewskich" i mogła zobaczyć wystawę w towarzystwie Współautorki Renaty Grzebuły, która opowiedziała nam o zjawisku żałoby narodowej w czasach powstania styczniowego.
Zwycięzcy CRIME STORY odbierają nagrody
Nasi zwycięzcy z III KLO pod czujnym okiem pracowników Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach odebrali nagrodę.
Spotkanie "Katolików" i "Papieżów"
Przedstawiciele Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum w Sandomierzu uczestniczyli w spotkaniu katolickich szkół i szkół noszących im. Św. Jana Pawła II z terenu Diecezja Sandomierska
Internackie zmiany
Zanotowano zmiany w internacie i to nie pogodowe;) Władzę przejęły Weronika, Zaira i Daria. Uroczyście podziękowano Piotrowi, Karolinie i Kubie.
Niepodległa jest w nas
Wspólnota naszych szkół uczestnicząc w różnych inicjatywach Świętowała 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W szkole odbyła się żywa lekcja historii przybliżająca klimat czasów sprzed ponad 100 lat. Na sandomierskim rynku nasi uczniowie stali się częścią żywej flagi. Kropeczką nad I był udział naszej delegacji w powiatowo miejskich obchodach Uroczystości Niepodległościowych.
12
Imieniny Pani Wicedyrektor
Dzień imienin Pani Wicedyrektor Nel Sierant-Rożmiej był okazją do wdzięczności za jej wkład w budowanie wspólnoty szkolnej i złożeniem ciepłych oraz serdecznych życzeń.
Na ratunek kasztanowcom
Uczniowie naszych szkół wzięli udział w Akcji "Ratujmy kasztanowce"
#SzkołaPamięta
Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki,, Szkoła pamięta ". Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Siostra Teresa Gmaj - nauczyciel bibliotekarz - wykonała wystawę poświęconą s. Eulalii Markowicz, trzeciej z kolei przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN, która została zatrzymana przez carskie władze policyjne na austriackim punkcie granicznym i oskarżona o,, wątpliwą prawomyślność polityczną ", a następnie przewieziona do X Pawilonu Twierdzy Warszawskiej, gdzie zmarła. W okresie blisko trzymiesięcznego pobytu w cytadeli m. Eulalia w czasie śledztw i tortur nie załamała się i nie wydała nikogo.
Uczniowie najmłodszych klas pod opieką wychowawcy, p. Iwony Stachuli, przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Natomiast starsi uczniowie odwiedzili Cmentarz świętopawelski, gdzie zapalili znicze na bezimiennych i opuszczonych grobach, Mogile Żołnierzy Armii Austro - Węgierskiej, poległych w bitwie o Sandomierz we wrześniu 1914 r.,na grobie p. Władysława Barana, obrońcy Westerplatte, żołnierza Armii Krajowej, Kawalera Orderu Viruti Militari oraz przy pomniku p. Sokołowskich, którzy przekazali ziemię Zgromadzeniu Sióstr Służek NMPN, na której znajduje się nasza szkoła. Odwiedzili również Mogiłę Żołnierzy Austriackich z I wojny światowej na ul. Leszka Czarnego, gdzie poznali związaną z nią historię.
To były prawdziwe lekcje patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych.
4
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie